بازرگانی مستر دوک
خانه / پارچه تور مژگان / قیمت پارچه تور مژگان و کاربرد آن

قیمت پارچه تور مژگان و کاربرد آن

قیمت پارچه تور مژگان در بازار به چه صورت است؟ کاربرد تور مژگان در دوخت پوشاک چیست؟

پارچۀ تور مژگان، پارچۀ ظریفی است که کاربردهای آن معمولاً کارهای تزئینی و خرج کاری دوخت های مختلف می باشد؛ مانند لباس های رسمی، لباس مخصوص مراسم عروسی، جشن، لباس عروس و غیره. اگر پارچۀ مژگان به صورت تور باشد، عمدتاً از ابریشم مصنوعی، پلی استر و کتان می باشد.

قیمت پارچه مبل مژگان به ازای یک متر پارچۀ مژگان، بسیار ارزان است. باید به این نکته آگاه باشید که پارچۀ مژگان نوعی تور است که انواع آن، شامل تور حریر، تور کش و … بوده که آهاردار هستند. پارچه تور مژگان معمولاً با عرض ۱۰ سانتی متر موجود است.

قیمت پارچه تور مژگان و کاربرد آن

تور مژگان

تور مژگان یکی از انواع تورهای مورد استفاده در لباس، بخصوص لباس مجلسی است. مانند تور حریر و تور کش و… این تورها آهاردار می باشند.

پارچه تور مژگان، در رنگ های سفید، زرد، آبی، قرمز، زرشکی و صورتی موجود می باشد. از آن جایی که پارچه تور مژگان در بسیاری مواقع، به شکل کیلویی فروخته می شود، قیمت آن بسیار کمتر از پارچه های دیگر تمام می شود. توپ های این پارچه، معمولاً دارای عرض یک متر و نیم است

تور مژگان انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال، تور خشک مژگان یا تور خشک که نوعی تور است که برای دوخت لباس های مجلسی بسیار کاربرد دارد. همانند تور حریر و تور کش می باشد. تور مژگان دارای سه نوع خشک، متوسط و نرم می باشد.

تور مژگان متوسط (نه خشک و نه نرم)، برای دوخت لباس عروس، انواع لباس نامزدی، و نیز لباس های مجلسی مورد استفاده قرار می گیرد. تورها معمولاً به صورت دولا هستند. نکتۀ مهم دربارۀ شست و شوی تور مژگان این است که حتماٌ با آبی که دارای دمای ۳۰ درجه سانتی گراد است، شسته شود. همچنین، اتوکشی آن نیز باید به صورت غیر مستقیم اجرا شود.

قیمت تور مژگان

پارچه توری جز پارچه هایی است که اکثرآ به صورت کیلویی به فروش می رسد.

پارچه توری مژگان نیز جزء این پارچه ها می باشد. به دلیل کیلویی بودن این پارچه ها قیمت آنها بسیار پایین می باشد.

کاربرد تور مژگان تور مژگان دارای انواع رنگ بندی هاست و در تمامی لباس ها قابل استفاده است.

 • دوخت دامن لباس عروس
 • دوخت پیراهن های کودکانه
 • دوخت آستری لباس و …

منبعwww.toorio.ir

هر متر از پارچه توری مژگان صورتی رنگ، که دارای عرض ۱۵۰ سانتی متر است، قیمتی بسیار مناسب و ارزان دارد. پارچه مبل مژگان حالت ایستایی کش دار ندارد، یعنی کشی (Stretch) یا ارتجاع پذیر نمی باشد. رنگ قرمز همین پارچه، با همین عرض اندکی گران تر به فروش می رسد. اگر بخواهیم به قیمت هر متر تور مژگان دسترسی داشته باشیم، می توانیم با یک جست و جوی ساده و سریع در اینترنت، قیمت انواع این تور مژگان را به دست آوریم. خوشبختانه، تور مژگان جزء پارچه های گران قیمت نبوده و هر کسی می تواند هر رنگی و به هر مقداری که نیاز دارد، آن را تهیه کند.

پرسش های متداول در مورد پارچه مبل مژگان

پرسش های متداول در مورد پارچه مبل مژگان

معمولاً در مورد پارچۀ مبل مژگان سوالاتی تکراری طرح می شود. این مجال بهترین فرصت برای پاسخ گویی به این سوالات می باشد

 1. پارچۀ تور مبل مژگان دارای چند نوع رنگ است؟ پارچۀ مژگان دارای بیش از ۸۰ نوع رنگ است.
 2. مادۀ اولیۀ پارچۀ مبل مژگان چیست؟ پارچۀ مبل مژگان از ۱۰۰% پلی استر تشکیل شده است.
 3. میزان کشسانی این پارچه چقدر است؟ پارچۀ مبل مژگان حالت ایستایی و غیر کشی دارد.
 4. برای دوخت پارچۀ مژگانی دارای محدودیت نوع دوخت هستیم؟ خیر. این پارچه برای هر نوع دوختی مناسب است.
 5. نام دیگر پارچۀ مژگان چیست؟ پارچۀ توری تزئینی
 6. و … .

نکات مهم در انتخاب رنگ پارچه مبل مژگان

نکات مهم در انتخاب رنگ پارچه مبل مژگان

مهم ترین نکاتی که حین خرید پارچۀ مژگان جهت دوخت یک لباس شیک، باید در نظر داشته باشید می پردازیم:

 • متناسب با اندازه، قد و سن خود پارچه تهیه کنید.
 • رنگ های شاد برای دختر خانم های جوان مناسب تر است.
 • به قیمت، رنگ و کیفیت پارچه مژگان توجه کنید. برای حضور در مجالس عروسیِ نزدیکان خود، از رنگ های سفید و شیره ای استفاده نکنید. بلکه، به سمت رنگ های صورتی، قرمز یا فسفری بروید.
 • سریع پاره شدن پارچه مژگان یا چروک شدن آن نشان از کیفیت پایین این پارچه دارد. سعی کنید به مراکز و فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.
 • اگر پارچه به سرعت آب برود یا خیلی راحت رنگ پس بدهد، نتیجۀ دوخت و دوز، لباسی یک بار مصرف خواهد بود!
 • پارچه های مجلسی بهتر است لطیف و ظریف باشد. پوشش با چنین پارچه هایی، شما بسیار شیک تر به نظر خواهید.
 • پارچه های مژگان بیش از حد ارزان طبیعتاً کیفیت مناسبی ندارند. همچنین، پارچه های بسیار گران قیمت لزوماً بهترین کیفیت ممکن را ندارند. بنابراین، تناسب بین زیبایی، قیمت و کیفیت پارچۀ مژگان را همیشه رعایت کنید.

اصول انتخاب رنگ پارچه یک مبل:

 1. بررسی انواع پارچه مبل با رنگ های مختلف می تواند حال و هوای کل خانه را تغییر داده و خوشایند سازد. رنگ پارچه مبل مژگان بهتر است رنگ های چوب مبلمان، دیوارها و کف پوش ها باشد
 2. تضاد ایجاد کنید و رنگ پارچه مبل اورجینال را انتخاب کنید (دو رنگی، رنگ های هم خانواده و سایه ای). ترکیب سفید و سیاه همیشه محبوب بوده است، ولی فعلاً آن را کنار بگذارید.  از رنگ های اصلی و خالص استفاده کنید.
 3. قبل از انتخاب رنگ مبلمان، با رنگ ها بازی کنید. اگر در انتخاب رنگ دچار شک شدید، از تصاویر اینترنتی، کاتالوگ های و نیز نرم افزارهای طراحی استفاده کنید تا بهترین ایده و رنگ مبل شیک را وارد خانه سازید.
 4. از تک رنگ ها استفاده کنید. رنگ های استیل یا رنگی شاد یا روشن بهترین پیشنهاد ما به شماست.
 5. یک موج رنگی ایجاد کرده و برای رنگ مبلمان انتخاب کنید. یعنی سعی کنید یک گرادیان رنگی با چندین رنگ (مثلاً از روشن به سمت تیره) ایجاد کنید.
 6. در اصول انتخاب رنگ پارچۀ مبل تعادل ایجاد کنید. این همان ترکیب فضایی خنثی با رنگی مناسب مبل است. رنگ سفید در ایجاد بالانس بسیار تأثیرگذار است.
 7. لازم نیست رنگ مبل شما با وسایل خانه یکی باشد. ولی اگر می خواهید از تک رنگ استفاده کنید، به صورت تیره و روشن استفاده کنید.
 8. یکی از حرکت هایی که فضای خانه را زیبا می کند ست کردن رنگ مبل با کاغذ دیواری است.

انواع پارچه مبل طرحدار ارزان

انواع پارچه مبل طرحدار ارزان

چه در ایران و چه در کشورهای دیگر، مراکزی وجود دارند که انواع پارچۀ مبل را تولید و عرضه می کنند. کشورهای ترکیه و چین بیشترین سهم را در تولید پارچۀ مبل دارند. در ایران نیز، یزد، انواع پارچه مخملی مبل با طرح های کلاسیک و ترمه ای، طرح دار، گل دار، ساده و غیره، مشهد و تبریز، شهرهایی هستند که پارچه های مورد استفاده در روکش مبل طرح دار را با مناسب ترین قیمت ممکن به سراسر کشور توزیع می کنند.

پارچه های مبلی درجه یک با قیمت خرید پارچه مبلِ تقریباً بالاتر، توسط کریستال و سالار نساجی تولید می شوند. کریستال، پارچه هایی تولید می کند که برای مبلمان استیل بسیار مناسب است. کریستال در یزد و سراسر کشور نمایندگی دارد. در واقع، کریستال و سالار نساجی دو تولیدکنندۀ سرشناس در زمینۀ تولید انواع پارچۀ مبل طرح دار هستند.

قیمت خرید پارچه مبل مژگان در بازار

قیمت خرید پارچه مبل مژگان در بازار

پارچه مبل مژگان در بازار ایران دارای نوسان قیمت می باشد. مثلاً پارچه مخملی در طرح ها و رنگ های گوناگون و قیمتی ارزان بین ۴۵٫۰۰۰ الی ۷۰٫۰۰۰ تومان به فروش می رسد. همچنین پارچۀ مبلی با جنس ساتن دارای قیمتی مناسب است، که بسته به کیفیت آن در رنج خاصی قرار می

(لازم به ذکر است، با توجه به تغییرات احتمالی در قیمت پارچه های مذکور در متن، ذکر قیمت دقیق این محصولات میسر نمی باشد)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید، یا با ما تماس بگیرید)

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
مشاور نعمتی: 09120386431
مشاور قرائی: 09192725381
مشاور فغانی: 09158159395
تلفن دفتر فروش: 021284247755
آدرس کانال: Mr.doouk@
پست الکترونیکی: info@polyesterhome.com